35ο Σχολικό Πρωτάθλημα Μίνι Μπάσκετ Δημοτικών Σχολείων Δήμου Καβάλας

Το Σάββατο 13 Απριλίου πραγματοποιήθηκε ο πρώτος αγώνας για τις ομάδες μπάσκετ του σχολείου μας στο πλαίσιο του 35ου Σχολικού Πρωταθλήματος Μίνι Μπάσκετ Δημοτικών Σχολείων Δήμου Καβάλας για το σχολικό έτος 2023-24.

Η ομάδα των αγοριών σημείωσε σπουδαία νίκη παίζοντας με την αντίστοιχη ομάδα του 7ου Δημοτικού Σχολείου Καβάλας. Οι αθλητές μας όχι μόνο αγωνίστηκαν με πάθος αλλά παρέδωσαν μαθήματα ευγενούς άμιλλας και αλληλεγγύης, καθώς σε μια άτυχη στιγμή τραυματισμού παίκτη της αντίπαλης ομάδας, παίκτης της δικής μας αγωνίστηκε στο πλευρό τους για ένα ολόκληρο οκτάλεπτο προκειμένου να μην ακυρωθεί ο αγώνας και η προσπάθεια των παιδιών!

Η ομάδα των κοριτσιών αντιμετώπισε την αντίστοιχη του 7ου Δημοτικού Σχολείου και παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ, μόνο υπερηφάνεια μπορούμε να αισθανόμαστε για τα παιδιά αυτά καθώς δε σταμάτησαν στιγμή να παλεύουν για να ανατρέψουν το αποτέλεσμα, αφήνοντας έτσι τις καλύτερες εντυπώσεις και προσδοκίες για τη συνέχεια!

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν και τίμησαν με το ήθος και την αγωνιστικότητά τους το σχολείο μας!