Τελετή Αφής Ολυμπιακής Φλόγας

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας παρακολούθησαν σήμερα με ιδιαίτερο ενδιαφέρον και υπερηφάνεια την Τελετή Αφής της Ολυμπιακής Φλόγας που έγινε στην Πλατεία Ηρώων παρουσία αρκετών σχολείων, συλλόγων και πλήθους κόσμου.

Τα παιδιά υποδέχτηκαν με χειροκροτήματα τον Καβαλιώτη Παγκόσμιο Πρωταθλητή Kick Boxing, Παναγιώτη Τσοχαταρίδη κι άναψαν μαζί του τον βωμό κρατώντας τις μικρές αυτοσχέδιες δάδες τους! Άκουσαν τους ύμνους των Ολυμπιακών Αγώνων, τον Εθνικό Ύμνο της Ελλάδας και της Γαλλίας και στη συνέχεια ευχήθηκαν στην Ολυμπιακή Φλόγα καλή συνέχεια στο ταξίδι της στα χέρια του συντοπίτη μας, Ντίνου Διαλεκτόπουλου, Πρωταθλητή Ελλάδας στο άθλημα της αντισφαίρισης με αμαξίδιο και μέλος της Εθνικής ομάδας!

Και με τις ευχές όλων μας να τη συνοδεύουν, ας φέρει το ταξίδι της Ειρήνη, Ενότητα κι Αλληλεγγύη σε όλους τους λαούς!